Kadoil 2021 Yılınıza Hızlı Giriş Yaptı

Akaryakıt pazarının en güçlü yerli markalarının başında gelen Kadoil 2020’de gerçekleştirdiği yatırımlarıyla sektörde doğru ve güçlü pozisyonunu korumaya devam ediyor. Kadoil, 2021 yılının ilk ‘Satış Gücü’ toplantısını 21-22 Ocak tarihlerinde GreenPark Hotel’de ülke genelinde hizmet veren 16 bölge müdürü ve genel merkez çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda 2020 yılı değerlendirilirken ve 2021 yılı stratejileri de paylaşıldı. 

22 Ocak Cuma günü gerçekleştirilen kapanış toplantısına Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Nergiz Kadooğlu Çifçi, Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Ziya Gündüz ve Fettah Kadooğlu, Genel Müdür Yardımcısı Alper Karaeminoğlu’nun yanı sıra tüm birim müdürleri de katılım gösterdi. 

‘Satış Gücü’ toplantısında 2021 yılının pandemi gündemi ve genel analizleri göz önünde bulundurularak 2021 yılında gerçekleştirilmesi planlanan satış hedefi, istasyon yatırımları ve bayi ilişkileri ile tüketici sadakati üzerinde duruldu. Sektöre öncülük yapabilecek yeni projeler değerlendirildi.

Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çifçi’nin açılış konuşması ile başlayan toplantı, Genel Müdür Yardımcısı Alper Karaeminoğulları’nın 2020 yılı sektör değerlendirmesi ile devam etti. Toplantı bölge müdürlerinin dört farklı gruba ayrılarak hazırlandığı atölye çalışmaları büyük ilgi gördü. Sahada aktif olan kişilerin gözünden yaratıcı çalışmaların paylaşıldığı atölye çalışmaları hayata geçirilecek yeni projelere ışık tuttu. Yönetim Kurulu Üyesi Ziya Gündüz’ün sunumu ile son bulan toplantının ilk gününde 2020 yılının genel değerlendirmesi yapılırken ikinci gününde 2021 hedefleri paylaşıldı.

Toplantının ikinci gününde Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kadooğlu Yağ fabrikasını ziyaret eden Kadoil ekibi ile Bizce markasının ihracat ve iç piyasa hedefleri paylaşıldı. Fabrika ziyareti sonrası Yatırım, Akaryakıtdışı Satışlar ve LPG Müdürlerinin sunumu ile devam eden toplantı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çifçi’nin gelecek planlarını katılımcılarla paylaşması ile son buldu. 

Hayal Yok! Plan Var, Planlı Olmak Var.

Toplantının ikinci günü, Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi’nin paylaştığı bilgi ve genel değerlendirmeleri ile son buldu. Holdingin finansal gücüne değinen Sayın Çifçi, Capital, Fortune 500 gibi başarılı yayın kurumlarının hazırladığı araştırma raporlarında üst sıralarda yer alıyor olmanın gururu yaşadıklarını söylerken, başarının bir tesadüf değil çok çalışarak, emekle elde edilebileceği üzerinde durdu. Çifçi ayrıca “2020 yılı sadece akaryakıt sektörünün değil, bütün dünyanın ezberinin bozulduğu, öngörülü olmanın çok zor olduğu bir yıl oldu. Tam bir değişim içine girdik, bazı ezberler kalıcı olarak değişti. Bizde değiştik, kendimizle yüzleştik. Yeni iş modelleri geliştirdik. Bu süreçten geçerken bölge müdürlerimizin, bayilerimizin her zaman yanında olduk. Onları geleceğe taşıyacak imkanlar sağladık. Kadooğlu Holding’in gücünü arkamıza alarak yatırımlarımızı hiç ertelemedik. Hayallerimizi böyle zorlu bir yılda da gerçekleştirmiş olmanın gururunu taşıyoruz. İş ortaklarımız bize inanmasaydı, ekibimiz bu kadar profesyonel olmasaydı bunu başaramazdık.” Dedi. 

Potansiyelimizi Gösterme Günü   

Kadoil Yönetim Kurulu Üyesi Ziya Gündüz gerçekleştirdiği sunumda bölge müdürleri ile Pazar payları, karlılık ve istasyon segmentasyonları ile ilgili gündemi paylaşırken 2021 yönetim stratejileri hakkında da kapsamlı bilgi verdi. Kadoil’in vizyon ve misyonunun yeni ekiple tazelendiğini belirten Sayın Gündüz, Kadoil’in 15. yılında potansiyelini her adımda göstermesi gerektiğine dikkat çekti. 

Lojistik Kolaylığı Sağlıyoruz

Kadogaz hakkında gelinen noktayı paylaşan Yönetim Kurulu Üyesi Fettah Kadooğlu; son sistem, son teknoloji ile geliştirilmiş taşıt tanıma sistemi Kadomatik için yatırımlarına hız verdiklerini belirtirken, sözlerini şöyle sürdürdü “Hızlı ivme kazandığımız LPG markamız Kadogaz ile bütün Kadoil istasyonlarında hizmet verebilmek en büyük önceliğimiz derken bayilere sağladığımız lojistik imkanlarıyla rakiplerimizin arasında tercih sebebi olduk.” 

2021 Kadoil için Değişim Yılı

Kadoil Genel Müdür Yardımcısı Alper Karaeminoğulları gerçekleştirdiği konuşmada 2021’in Kadoil için bir değişim yılı olacağını söyledi ve hayata geçirdiği bütün operasyonlarda mükemmeliyeti yakalama hedefinde olduklarını ifade etti. Sadece ticari araç kullanıcılarına yönelik değil, binek araç kullanıcıları için de yeni projeleri hayata geçireceğine değinen Karaeminoğulları sözlerini söyle sürdürdü; “Kadın ziyaretçi ve çalışanlarımızın talepleri bizim için büyük önem taşıyor, onlar için de farklı organizasyonlar planladık. Sistemde var olan ama bölgesel algılandıkları için istenilen hizmeti alamayan kobilerin eksikliğini fark ettik. Ayrıca olmadığımız iller özelinde var olmaya devam ederken, Kadomatik sistemimizle birçok ilin önde gelen filo sahipleriyle de dirsek teması içinde olacağız” dedi. Müşteri açısından büyük kolaylık sağlayan Ortak Platform ve Doldurgeç projeleriyle de istasyon hizmetlerinde büyük rol kat ettiklerini sözlerine ekleyen Karaeminoğulları tüm operasyonlarının merkezinde müşteri memnuniyeti olduğunun altını çizdi.

Hedef; Gözde lokasyonlar ile İl ve İlçe Merkezleri 

Yatırım hedeflerini belirlerken gözde lokasyonlar ile İl ve ilçe merkezlerindeki istasyonların göz önünde bulundurduklarının altını çizen Yatırım Müdürü Ozan Okan, yeni satış stratejilerini ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak gerçekleştirdiklerini belirtti. Sayın Okan, araç sürücülerinin ihtiyacı olan birçok farklı noktada tüketicilerle buluşmayı hedeflediklerini önceliklerinin şehir merkezleri ve olmadıkları iller olduğunu söyledi. Okan; 2021 yılında perakende gücümüzü ön planda tutacağımız projeler ile yolumuza devam edeceğiz dedi. Sadece istasyon sayısını arttırma yönünde bir amaçta olmadıklarını; market, tuvalet ve hizmet anlayışının tercih sebebi olacağına dikkat çekti. 

Akaryakıt Dışı Satışlar Müdür Hakan Taşel, gerçekleştirdiği sunumda geçmiş yılın satış rakamlarını paylaşırken 2021 yılı hedeflerine de değindi. Geniş ürün yelpazesi hakkında bilgi veren Sayın Taşel, Kadoil bayilerinin sadece akaryakıt değil, sektöründe gündeminde olan ek gelir kollarının önemine değindi. Bölge ekibinin bu konuda yakaladığı başarıdan memnun olduğunu belirten Taşel, her zaman en yukarıyı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Taşel ayrıca; “Pandemi nedeniyle uluslararası gezilerimize bir süre ara vermek zorunda kaldık. Bununla beraber kampanyalarımız bütün hızıyla devam ediyor. 3 farklı kademeye ayırdığımız satış kampanyamızda hedefi yakalayan bayilerimize hediyelerini ulaştırmaya devam ediyoruz” dedi.