Kadooğlu Holding 23 Nisan geleneğini bu yıl da yineledi. 23 Nisan’da sözü, yarınımızı yönetecek olan çocuklarımıza bıraktı.
Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrencileri, beraberinde Okul Müdürü Ekrem Kavak, öğretmenleri ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kadooğlu Holding’i ziyaret etti.

Kadooğlu Holding yönetici ve müdürleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla görevlerini temsili olarak Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrencilerine devretti.Gaziantep’teki Kadooğlu Holding binasını ziyaret eden öğrenciler, Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Kadooğlu ve birim müdürlerinden koltuklarını devralarak 23 Nisan’da yönetimi üstlendi. Türkiye’nin önde gelen, köklü kuruluşlarından Kadooğlu Holding’in koltuklarını devralan öğrenciler farklı bir deneyim yaşamış oldu.

Yönetim koltuğuna Elif Burcu Yıldız oturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayasıyla Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrencisi Elif Burcu Yıldız, Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.
Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrencisi Elif Burcu Yıldız’a koltuğunu devreden Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Kadooğlu, 23 Nisan’da yönetimin başına geçen Elif Burcu Yıldız’a rutin işleyiş hakkında bilgi verdi. Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine geçen Elif Burcu Yıldız daha sonra yönetici ve müdürlerle toplantı gerçekleştirerek yetkililerden bilgi aldı. Yıldız, toplantı esnasında bazı çalışmalar için birim yetkililerine sorular yöneltti.

‘’Severek yapacağınız bir mesleği tercih edin’’

Celal Kadooğlu, makam koltuğunu devrettiği öğrenci Elif Burcu Yıldız ile bir süre sohbet edip, gelecekte hangi mesleği tercih edeceğini sordu ve tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere adaletli ve adil olmalarını, ayrıca toplum ve ailelerine karşı vefalı bireyler olmasını gerektiğini vurgulayan Kadooğlu, “Meslek seçimleri, tüm hayatınıza yön veren çok önemli bir karardır. Bu seçimi yaparken bireylerin çok genç yaşlarda kendi beceri ve eğilimlerini iyi değerlendirmesi ve seçtiği mesleğin özelliklerini iyi tanıması gerekmektedir. Bu nedenle çok iyi karar vermek ve severek yapacağımız bir mesleği tercih etmek çok önemli, dedi.

Okul Müdürü Ekrem Kavak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen bu ziyarette kendilerini en iyi şekilde ağırlayan Kadooğlu Holding’e teşekkür etti. Müdür Kavak, “Bu vesileyle Kadooğlu Holding’in hizmete sunduğu Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrencilerinin gelecek yıllardaki meslek tercihlerinde onlara ışık tutabilecek mesleki bilgileri paylaşıp sorumluluğumuzdaki iş alanlarını tanıma olanağı bulduk” diye konuştu.
Holding binasından ayrılan öğrenciler ilk olarak Kadooğlu Yağ Fabrikası’nı ziyaret etti. Öğrenciler, Kadooğlu Yağ Genel Koordinatörü beraberindeki ekip ile birlikte yemek yedi ve kendilerine çeşitli hediyeler verildi.

Öğrencilerden Kadoil’e 23 Nisan ziyareti

Öğrencilerin bir sonraki durağı ise Kadoil’in tüm Türkiye’de 500’ü aşan istasyonlarından biri olan Emek İstasyonu oldu.
Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrencileri, beraberinde Okul Müdürü Ekrem Kavak, öğretmenleri ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Gaziantep’te bulunan Kadoil Emek İstasyon Yetkilisi ve Kadooğlu Otelcilik Yönetim Kurulu Üyesi Veli Kadooğlu’nu makamında ziyaret etti.
Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrenci, okul müdürü ve öğretmenleri, Veli Kadooğlu’nun makamında bir araya geldi. Kadooğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını temsili olarak devralan öğrencilerle bir süre sohbet etti, öğrencilerin taleplerini dinledi.

Kadoil, eğitime olan desteğini sürdürecek

Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Veli Kadooğlu, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın özgüvenli olmaları ve daha iyi bir ortamda yetişmeleri, vatana ve millete yararlı bireyler olmaları için, eğitimlerini en iyi şekilde almaları ve sosyal sorumluluk bilinci kazanmaları için elimizden gelen tüm gayretleri göstermeliyiz.’’ ifadelerini kullandı.

Öğrencilere istasyon hakkında bilgiler veren Kadooğlu, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kadooğlu Holding, eğitim ve öğretime desteğini sürdürerek öğrencilerin başarılı bir geleceğe adım atmasına katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Hacı Kemal Ortaokulu Gaziantep’te yürütülen “Bir Tuğla Da Sen De Koy” ve “Bir Okul Bin Gelecek” kampanyaları kapsamında Kadooğlu Holding’in eğitime destek sorumluluğu ile yaptırılarak, 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edildi. Toplam 33 dersliği bulunan okulda konferans salonları, laboratuvarlar, bilgisayar derslikleri gibi birçok sosyal yaşam alanı bulunuyor.

 

 

Kadooğlu Holding bünyesinde yer alan ve 550 bayiliği ile akaryakıt dağıtım sektöründe faaliyet gösteren Kadoil, Ege Orman Vakfı ile İzmir’de çıkan orman yangınlarının ardından bölgenin tekrar ağaçlandırılması için ortak bir fidan kampanyası gerçekleştiriyor. İzmir’in Karabağlar mevkiinde çıkan ve büyük bir alana yayılan orman yangınlarının ardından bölgenin ağaçlandırılması için Ege Orman Vakfı desteği ile başlattığı fidan bağışı kampanyası doğrultusunda İzmir’deki istasyonlarından fidan dağıtıyor. Kadoil ayrıca İzmir’deki yanan bölgede kendi ismi ile bir hatıra ormanını hayata geçirmek için de çalışmalara başladı. Kadoil, Ege Orman Vakfından temin ettiği 1.000 fidanı İzmir’deki istasyonlarından dağıtıyor.

Kadoil “Bir Fidan Bin Nefes” kampanyası ile İzmir’deki yangının izlerini silmek isterken aynı zamanda müşterilerinde orman yangını nedenleri konusunda da farklındalık yaratmaya çalışıyor. Kadoil’e yakıt almak için gelen müşteriler aynı zamanda istasyon yetkilileri tarafından dağıtılan fidanlarını teslim aldıktan sonra Ege Orman Vakfı tarafından hazırlanan “Doğa Dostu Sertifikası” almaya hak kazandılar.

“Bir Fidan Bir Nefes” kampanyasına öncülük eden Ege Bölge Müdürlerinden Mehmet Atasoy kampanyaya duyulan yoğun ilgiden memnun olduğunu belirtirken “İzmir’de ikamet eden bir vatandaş olarak yaşanan bu yangın sonrası neler yapabilirim diye düşünürken markası altında emek verdiğim şirketimin böyle bir sosyal sorumluluk bilinci ile hareket etmesi beni çok mutlu etti” dedi.

Kampanyaya Yoğun İlgi

Ege Orman Varfı ile gerçekleştirilen kampanya hakkında değerlendirmede bulunan Kadoil Kurumsal İletişim & Pazarlama Koordinatörü Uyum Varol, yüzde yüz yerli sermeya ile kurulan Kadoil’in ülkesinde yaşanan olumlu ve olumsuz bütün olaylara duyarlı olduklarının altını çizerken geri dönüşü uzun yıllar alacak orman kayıplarında herkesin daha hassas davranmasına dikkat çekti. Varol ayrıca “İzmir’in Karabağlar mevkiinde çıkan orman yangınlarındaki kayıplarımızın görüntüsünü, çaresizlik içerisinde izledik. Binlerce ağaç ve çok sayıda canlı ne yazık ki yangınlarda yaşamını yitirdi. Kayıplarımız geri gelmeyecek, ancak Kadoil ailesi ve bizi tercih eden kişiler sayesinde bu kayıpların yerine yenileri gelebilsin ve bir daha böyle bir felaket yaşanmaması için adım atmış olacağız.” dedi. Kampanyanın yarattığı ilgiden çok memnun olduklarını belirten Uyum Varol; “Sosyal medya ve genel merkezden her gün konu hakkında mesaj ve telefon aldıklarını belirtirken daha güzel bir gelecek için bütün duyarlı vatandaşlarımızı istasyonlarımıza bekliyoruz.” dedi.

Akaryakıt ve LPG sektöründeki yükselişini 550 bayiliği ile başarıyla sürdüren Kadoil, toplumda engelsiz yaşam için farkındalık yaratmak adına gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Kadoil’in, uzun yıllardır sponsoru olduğu Şehitkamil Ampute Futbol Takımı’nın maçlardaki en büyük destekçilerini ise çalışanlar oluşturuyor.

Ampute Süper Lig’de yeşil beyaz renkleri ile mücadelesini sürdüren Gaziantep Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü, İstanbul Özürlüler Spor Kulübü ile oynadığı maç için İstanbul’daydı. Maç öncesi Kadoil Kurumsal İletişim & Pazarlama Koordinatörü Uyum Varol Kebabcı ve Ampute futbol kulüp başkanı Şükrü İnal ile bir araya geldik.

Ampute Futbol Ligin 3. haftasında İstanbul Engelliler Spor Kulübü ile Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü 9 Aralık Cumartesi günü Bakırköy’de karşı karşıya geldi. Şehitkamil Engelliler Kulübünün misafir olduğu maçın kazananı ise İstanbul Özürlüler Kulübü oldu.

Karşılaşma öncesi Şehitkamil Ampute Spor Kulüp Başkanı Şükrü İnal sezon başında belirledikleri hedefle mücadele etmeye var güçleriyle devam edeceklerini belirtti.  Başarılı bir sezon geçirip 1. Lig’den Süper Lig’e çıkmalarının arkasındaki en önemli gücün Kadooğlu Holding’in desteği olduğunu belirten Şükrü İnal;  bütün holding yönetimine ve Kadoil çalışanlarına teşekkürlerini ileterek; spor ve sporcuya destekleri için Kurumsal İletişim & Pazarlama Koordinatörü Uyum Varol Kebabcı’yı tebrik etti.

Kadoil Kurumsal İletişim & Pazarlama Koordinatörü Uyum Varol Kebabcı; Kadooğlu Holding olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında birçok alanında farkındalık yaratmaya çalıştıklarının altını çizdi.  Sayın Varol; “Şehitkamil Ampute Futbol takımına verdiğimiz destekten gurur duyuyoruz, hayatın her alanında engelli kişilerin yanında olmak, onlarla birlikte yürümek; sosyal hayata entegre olmalarını sağlamak, hem bizim gibi büyük şirketlerin hem de bireysel olarak herkesin vicdani görevidir.” dedi. Varol ayrıca; Belediyelerin ve ulusal basının ampute takımlarına daha çok destek vermesi, halkın ilgisini çekmek için maçları daha çok yayınlaması gerektiğinin üzerinde durdu.

Ampute Futbol:

Kişinin uzuvlarından bir kısmının ya da tümünün olmaması durumuna amputasyon denir. Ampute futbolu bir bacağı olmayan sporcuların kanedyen kullanarak oynadıkları bir futbol türüdür. 2.Dünya savaşı sonrası gaziler öncülüğünde başlayan ampute futbol 1998 yılından bu yana Dünyada ve Avrupa’da şampiyonalar düzenlenerek devam etmektedir. Ülkemizde Ampute Futbolu 1990’lı yıllara ordumuzda gazilerimizi rehabilitasyon amaçla başlamıştır.

Şehitkamil Ampute Futbol Takımı ;

Şehitkamil Ampute Futbol takımı ise 2012 yılında gazilerimizi rehabilite etmek amacıyla Gaziantep’te kendi imkanlarıyla kurulmuş daha sonra Kadooğlu Holding sponsorluğunda maddi ve manevi destekle güçlenmiştir. Şehitkamil Ampute Takımı hali hazırda 3 gazi, 4 doğuştan engelli  3 yabancı ve 4 çocuk oyuncusuyla mücadelesine devam etmektedirler.

Kadoil gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve sponsorluk projeleri ile çevre, eğitim, kültür ve sanat, spor konularında desteğini sürdürüyor.

‘Çocuklar İçin Koş’ temasıyla geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 39’uncu İstanbul Maratonu’nda TOÇEV ile geliştirdiği işbirliği kapsamında Kadoil, TOÇEV ile birlikte çocukların geleceği için koştu.
Kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Kadoil çalışanları gönüllü olarak 39’uncu İstanbul Maratonu’nda TOÇEV için tüm enerjileriyle koştu. 23 yıldır “Okumak her çocuğun hakkıdır” sloganıyla çocukların hayatın değiştiren TOÇEV yararına maratonda ter döken Kadoil çalışanları, çocukların eğitimine destek verilmesi için farkındalık yaratılmasına katkıda bulundu.

Çocukların eğitimi için sosyal sorumluluk projeleri sürecek

Kadoil Kurumsal İletişim ve Pazarlama Koordinatörü Uyum Varol ‘’Çocuklarla ilgili farkındalık oluşması gereken konulara dikkati çekmeyi amaçlayan projelerde kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle yer alarak çocuklarımızın eğitimine katkı sunmayı amaçlıyoruz. TOÇEV için koşan tüm çalışanlarımızı bu sorumlu ve örnek davranışlarından dolayı kutluyorum. Eğitim ile ilgili sosyal sorumluluk projelerine önem veriyoruz, bu kapsamda gerçekleştireceğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sosyal sorumluluk adı altında tüm Türkiye’ye yayacağımız projeler geliştirmeyi sürdüreceğiz.’’ diye konuştu.

TOÇEV yararına koşan Kadoil çalışanlarını bu sorumlu davranışlarından dolayı kutlayan TOÇEV Genel Müdürü Bade Takazoğlu: ‘’Okumaya muhtaç çocuklarımız için farkındalık yaratmak adına maratonda bizimle birlikte koşan ve bağışçı olarak TOÇEV’e destek veren Kadoil çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.