GÜVEN YOLUNUZUN ÜSTÜNDE

Türkiye’nin köklü kuruluşlarından Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kadooğlu Petrolçülük A.Ş akaryakıt sektörüne 2000 yılında giriş yaptı, 2006 yılında yılında ise Kadoil markası ile akaryakıt dağıtım şirketi olarak sektörde yer almaya başlamıştır. Kadoil, akaryakıt ve LPG dağıtım sektöründe 550’nin üzerindeki bayiliği ve 16 bölge müdürlüğü ile üst sıralardaki yerini korumaktadır.

Sektördeki hızlı değişimleri öngörüp gerekli yol haritalarını belirleyen Kadoil, bireysel müşterilerinin yanı sıra şirket ve kuruluşların da akaryakıt ihtiyaçlarını temin etmektedir. Bayi ve müşterileri için son sistem son teknoloji ile geliştirdiği Kadomatik ile zaman ve bütçe tasarrufu sağlayarak birçok farklı yönü ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Sitem; hızlı yakıt alma, kolay ödeme ve fatura bilgisi dışında şirket filoları için kilometre, yakıt ve yol kontrol imkanları sağlamaktadır.

Kadoil’in yeni ürünü; EcoMax Eurodiesel ise yakıt ekonomisi, güç artışı, daha uzun motor ömrü, daha sessiz sürüş gibi faydalar sunmasının yanı sıra, düşük emisyon değerleri ile çevre korumasına da katkı sunmaktadır.

Kadoil, kuruluşunun 10’uncu yılında ise LPG alanına ‘Kadogaz’ markası ile giriş yapmıştır. Kadogaz, kısa sürede 175 bayiye ulaşıp LPG sektöründe ilk 15 şirket arasına yerini almıştır. LPG konusunda yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kadoil, Gaziantep’te bulunan LPG depolama tesisine ek olarak Hatay Dörtyol’da 16 bin 300 metrekarelik bir alanda deniz bağlantısı olan LPG dolum tesisi çalışmalarına başlamıştır. 2019 sonunda 10-15 milyon dolarlık bir yatırımla 15 bin ton kapasiteye sahip tesisin inşaatına başlanacaktır.

Kadoil aynı zamanda Kadoil Oil Master markasıyla madeni yağ alanında 50 çeşit ürün üreterek hem bayilerine hem de yurtdışındaki dağıtım noktalarına ulaşıyor. Kadoil Oil Master ile Kadoil madeni yağ sektöründe hızlı bir büyüme gerçekleştirmektedir.

Hızlı ve sürekli gelişim için yatırıma önem veren Kadoil, petrol ürünlerinin ithalat, ihracat ve transit ticaretini gerçekleştirmek amacı ile 148.000 m3 depolama kapasitesine sahip olan Kadoil Akdeniz Dolum Tesisleri’nde faaliyetlerini sürdürmektedir. Tesis, 65.000 DWT kapasiteli 2 geminin aynı anda yanaşma yapabileceği ve maksimum 14 metre derinliği olan tek deniz platformuna sahip olma özelliğini taşımaktadır.

Türkiye’deki 100’ün üzerindeki dağıtım  firması arasında 9. sırada yer almaktadır.