Kadoil Marmara Bölge’sindeki Yeni Yatırımları İle Büyüyor

Marmara Bölge’sindeki yatırımlarına hız veren Kadoil, akaryakıt sektöründe yüzde yüz yerli sermaye yapısıyla yurdun dört bir yanında güvenle tüketicilerin yolunun üstünde olmaya devam ediyor. İlçe ve şehir merkezlerindeki istasyonları, gözde lokasyonları ile tüketicilerinin daima yakın olmayı hedeflediğini belirten Kadoil, Kadooğlu Holding’in güçlü ticari yapısı ve güvenirliği ile her zaman tercih edilen markalar arasında yer aldığını açıkladı.

Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kadoil, ülke geneline yayılmış geniş bayi ağı ile akaryakıt ve otogaz sektöründe başarılı performansını arttırmaya devam ediyor. Bu çerçevede Marmara Bölge’sindeki yatırımlarına ağırlık veren şirket, bölgedeki istasyon sayılarını her geçen gün arttırıyor. İstasyon sayısına her geçen gün yenisini ekleyen şirketin Marmara Bölge’sindeki bayileri ve bölge müdürleri ile bir araya geldik; Kadoil’i onlardan dinledik. 

Art arda gerçekleştirdiği yatırımlarla Marmara Bölgesi’ndeki gücünü sağlamlaştırdığını belirten şirketin bölgede beğeni toplayan; Düzce Yeşil Petrol, Başkan Akaryakıt, Nursav Petrol ve Yiğit Efe istasyon yetkilileri neden Kadoil’i tercih ettiklerini paylaştılar.

‘BAYİ AĞIMIZI GENİŞLETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Kocaeli Saha Müdürü Levent Yaltırık, “Öngörülemeyen piyasa koşullarında kendimizi hızlı güncellemenin ve güçlü holding yapısında iş yapmamın rahatlığını yaşıyoruz. Ülkemize, bayilerimize ve Kadoil’in yönetim kuruluna bölge müdürleri olarak her zaman güveniyoruz. Bu da bizim motivasyonunuzu her zaman yüksek tutuyor. Bayi ağımızı genişletmeye devam edeceğiz” dedi.

BÖLGEDEKİ BÜYÜMEMİZ BÜTÜN HIZI İLE DEVAM EDİYOR’

Bölgede Kadoil’i temsil eden İstanbul Bölge Müdürü Soner Köse ve Kocaeli Saha Müdürü Levent Yaltırık, Kadoil yönetiminin her kararda yanlarında olduğunu bilmenin avantajlarını kullandıklarını belirtirken sahada çok güçlü ilerlediklerinin altını çizdi. Soner Köse sözlerini söyle sürdürürdü: “Sektör olarak zor bir dönem geçirmemize rağmen bölgedeki büyümemiz bütün hızı ile devam ediyor. Üst yönetimin desteği ile hızlı karar alıp hayata geçirebiliyoruz. Bu durum bizler için de bayilerimiz için de büyük rahatlık” dedi.

‘SUNDUĞUMUZ GÜLER YÜZLÜ HİZMET İLE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE ÜST SIRALARDAYIZ’

Başkan Akaryakıt İstasyon Yetkilisi Ahmet Emre Özkan şu değerlendirmelerde bulundu: “Şirketimiz çok yeni. Bu sektöre yeni giren bir firma olarak sık eleyip ince dokuduk ve Kadoil’i bulduk. Haziran 2020 tarihinde çalışmaya başladık. Bölge ve saha müdürünün ilgisi, güler yüzü ve bize sağlanan imkanların çok avantajı olması nedeniyle Kadoil’i tercih ettik. Kadoil’i farklı kılan özellikler ise bütün çalışan kadrosunun işini iyi takip etmesi ve üst yönetimin işin bütün detayları ile en ince ayrıntısına kadar ilgilenmesi diyebilirim. Müşteri memnuniyeti kapsamında İstasyonumuzda misafirlerimize sunduğumuz hizmetler sıcak soğuk ikramlarımız, yıkama servisimiz ve ücretsiz bankamatik kullanımını sayabilirim. Sunduğumuz güler yüzlü hizmet ile müşteri memnuniyetinde üst sıralardayız. 

Hizmete açıldığımız günden bu yana satışlar anlamında Pandemi bütün sektörleri etkilediği gibi bizi de zorluyor. Sokağa çıkma yasakları kalkana ve serbest dolaşım kalkana kadar bu şekilde olacak sanırım. 

İstasyonumuzda aile olarak 4 kişi çalışıyoruz. Aynı zamanda bizimle beraber 3 istasyon mevcut. Kıran kırana bir rekabet içindeyiz diyebilirim. Her geçen gün bölgemiz pandemiden dolayı göç alıp veriyor. Hafta içi nüfus sayısı 10 ise hafta sonu 100 oluyoruz.”

Nursav Petrol İstasyon Yetkilisi Yunus Savaş ise, “Şirketimiz 1988 yılından bu yana ata mesleğimiz olan tarım ürünleri ticareti ve nakliye sektöründe devam etmektedir. 2008 yılında istasyon satın alınarak hem müşterilerimizin hem de kendi araçlarımızın yakıtını karşılamak amacı ile akaryakıt sektörüne katılmış bulunmaktayız. 2020 yılının 12’nci ayı itibariyle Kadoil ile çalışmaya başladık. Kadoil’in uzman saha ve yatırım müdürlerini bünyesinde bulundurması bayi olmamızda etkili oldu. Sektörde Kadoil’i farklı kılan bize göre, işinde uzman ve yenilikçi oluşudur. Biz, müşteri memnuniyeti için her türlü çalışmaları ve fedakarlıkları yapıyoruz. Hizmete açıldığımız günden bu yana satışlarımızda son üç aydır bayağı bir düşüş söz konusu. Şubat ayı itibariyle biraz canlanma olacak gibi. 

İstasyonumuzda 3 kişiyi istihdam ediyoruz. İlçemizde ise 6 adet akaryakıt istasyonu bulunmaktadır.

Bulunduğunuz bölgenin nüfusu ve sosyo ekonomik yapısı dikkate alındığında bu sayı bizce fazladır” dedi.

Düzce Yeşil Petrol İstasyon Yetkilisi Muhammed Emin Sezer, “Sektörde yaklaşık 10 yıldır çalışmaktayım. Susurluk’ta bir istasyonumuz var. Kadoil bayisi olarak faaliyete geçtik. Düzce’de ise Düzce Yeşil istasyonumuzu yeni kurduk ve 1 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Kadoil ile eskiden başka istasyonumuzda çalıştığımızdan firma ile bağımız sürekli vardı. Bölge müdürü ve saha müdürünün ziyareti ile Kadoil’den gelen cazip teklif üzerine bayi olmaya karar verdik. Çok memnunuz.

Kadoi’i diğer firmalardan farklı kılan gelişmeler karşısında kısa sürede cevap almamız ve sürekli olarak gerektiğinde üst yönetim ile görüşmek, mali konularda daha esnek davranabilmeleri ve müşteri talepleri konusunda daha duyarlı olmaları onları farklı kılan özelliklerin başında geliyor.

Müşterilere başta temizlik ve hijyenin yanında kaliteli ve güler yüzlü hizmeti bir arada veriyoruz. Sürekli müşterilerimiz ile yüz yüze temasta olup talepleri konusunda iletişime açık olduğumuzu kendilerine söylüyoruz. 

Hizmete açıldığımız günden bu yana dünya ekonomisini alt üst eden pandemiden dolayı satışlarımız ne yazık ki düşük, bunu telafi etmek için farklı kanallar ve müşteriler ile proje üretme aşamasındayız. İstasyonumuzda ise 11 kişi istihdam etmekteyiz.

Düzce il merkezinde yaklaşık 48 istasyon bulunmakta ve Kadoil olarak sadece biz varız. Diğer ilçeler ile birlikte toplam 102 istasyon bulunmaktadır. İstasyon sayısı ilçeler ile birlikte ele alındığında çok fazla kalıyor. Bu konuda tüm istasyon sahipleri ile birlikte bir dernek kurma çalışmalarımız var. Burada yerel yönetim ile temas ederek daha fazla istasyon açılmaması için bir dizi görüşmeler yapmayı planlamaktayız. Sektörün kanayan yarası haline gelmiş haksız kazancın önünde geçilmeli. Bizler gibi işini ahlakla yapan kişilerin daha acil koşullarda rekabet edebilmesi için adil rekabetin önü açılmalıdır. Ayrıca alternatif olarak gemilerdeki gibi toptan mal alan firmaların kapasiteleri belirlenmeli ve ona göre serbest tüketici belgesi verilmelidir” ifadelerini kullandı.

Yiğit Efe İstasyon Yetkilisi Şaner Buladoğlu, “Bugünlerde 35 yılı turizm sektöründe, 15 yılı da gıda sektöründe olmak üzere 50’nci çalışma yılımı kutluyorum. Yaklaşık bir senedir de yaşamım boyunca hiç düşünmediğim bir sektör olan akaryakıt ile ticari hayatıma devam ediyorum. Kısaca özetlemek gerekirse şimdilerde hayallerimin ötesini yaşıyorum. Bu ustalık döneminde sektöre yeni giren biri olarak yaşadığım tüm acemiliklerde ve yaptığım tüm yanlışlarda hep yanımda olan ve beni yeni iş ortakları olarak destekleyen Kadoil çalışanlarına ve ailesine sonsuz teşekkür ederim. Sanırım Kadoil bayrağını seçmemin sırlarını yukarıdaki satırlarda buldunuz. Sihirli kelime; Kadoil’in en alttan en üste kadar tüm paylaşanlarıyla bir aile gibi çalışıp yaşamasıdır. Yolunuz Yeşilköy’e düştüğünde sizde bu duyguları paylaşır ve yaşarsınız. Tercihimde haklı çıkmaktan ayrıca mutluluk duymaktayım.

Edirne; Bulgaristan ve Yunanistan sınır kapılarına yakınlığı nedeniyle diğer illerimizden farklı bir perspektif sunar. Bu farklılık ilimizin ticari, sosyal, kültürel alanlarında da kendini gösterir. 150.000 kişiyi barındıran il merkezinde 30’dan fazla akaryakıt istasyonunun varlığı akılları yorar ne de gözleri.

Ağustos 2020’de faaliyete başlayan istasyonumuz 11.300 m²’lik bir alana oturmaktadır. Kapıkule yolu üzerinde olmamız nedeniyle müşterilerimizin önemli bir bölümünü özel araçları veya tırlarıyla gelen yabancılar oluşturmaktadır. Bu farklılık bizi personel seçiminde çok seçici olmaya zorlamaktadır. Şu anda pompa ve market hizmetlerimiz müşterilerimize her türlü ikram ve hizmeti sunmaya çalışan tamamı Yüksekokul mezunu bay ve bayan toplam 8 eleman tarafından gerçekleştirilmektedir. Açılıştan 6 ay sonra geriye dönüp baktığımda, sunduğumuz kaliteli akaryakıtla beraber sınırsız hizmet ve ikram sonucu çok yol kat ettiğimizi ve hedeflerimize öngörülen süreden önce vardığımızı görebiliyorum, bu başarı benim ve ekibim için çok değerli bir motivasyon kaynağı oluşturmaktadır. Ama 50 yıllık iş hayatımda öğrendiğim ve şimdilerde genç arkadaşlara aktarmaya çalıştığım öğreti bizi daha çok çalışmaya zorluyor. Mükemmel olmayan yeterli değildir. Tüm Kadoil ailesine ve istasyon sahibi arkadaşlarıma sağlıklı bir yıl dilerim” dedi.