Kadoil Genel Değerlendirme ve Performans Toplantısı ile Hedef Yükseltti

Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi ’nin önderliğinde gerçekleştirilen Genel Değerlendirme ve Performans toplantısında, Kadoil Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Ziya Gündüz ve Fettah Kadooğlu’nun yanı sıra Türkiye genelindeki bölge müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Bir hafta süren toplantılarda bütün bölge bayileri ayrı ayrı değerlendirilirken Kadoil üst yönetimi de toplantılarda hafta boyu hazır bulundu. Yoğun toplantılar sonrasında bütün Kadoil çalışanları başarılarını Develi Florya’da gerçekleştirilen organizasyon ile kutladı.

2020 Hedeflerinin Üzerine Çıktık
Türkiye’nin ve sektörün içinde bulunduğu ekonomik durumun da değerlendirildiği toplantılarda, bir önceki yılın yansımaları, 2019’da gerçekleştirilen satış ve yatırımlarla bayi ihtiyaçları belirlendi. Toplantı sonrası genel bir değerlendirme yapan Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi; “Bugün en önemli sermayemiz profesyonel ekibimiz ve bayilerimizin bize duyduğu güvendir. Bu eşsiz sinerjinin bizi tercih eden müşterilerimize de yansıdığını görüyoruz. 2020 hedeflerinin üzerinde çıktık, bu yönetim ve sahada bizi temsil eden böyle müdürlerimiz adına inanılmaz bir gurur. Bölge müdürlerimiz her an bayilerimizin yanında ve onların ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılama gücüne sahipler. Bizde genel merkez olarak her zaman bölge ekibimize destek oluyoruz. Bayilerimiz ile aramızdaki güçlü iletişim ve çözüm odaklı ilişki de doğru yolda olduğumuzun en güzel kanıtı.” dedi.

Projelerimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz
Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum ve pandemi sürecinin sektöre yansımalarına değinen Sayın Çiftçi; 2020’nin ikinci yarısında bayilerine nasıl destek olabilecekleri üzerine değerlendirmelerde bulunduklarını, bölge görüşmelerinde rakiplerine karşı avantajlı olduklarını belirtti. Nergiz Kadooğlu Çiftçi sözlerini söyle sürdürdü; “İkmal noktalarımızda farklı tedarikçilerle iş birliği gerçekleştiriyor, bayilerimize alternatif olabilecek imkanlar sunuyoruz. Ek maliyet ve yüksek fiyat politikalarına rağmen avantajlı ikmal noktalarımızla tercih sebebi olabiliyoruz. Bu bizim için çok büyük bir güç. Ülkemiz zor bir dönemden geçerken Kadoil olarak bizde taşın altına elimizi koyuyoruz. Pandemi iş yapış biçimimizi ve hedeflerimizi güncellememize neden oldu.

Kadoil hakkında genel bir değerledirmede bulunan Çiftçi “LPG-otogaz markamız Kadogaz çok kısa bir sürede 185 bayiye ulaştı. Doğa dostu, çevreci, ekonomik ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızla bu alandaki başarı grafiğimizi de hızlı ama emin adımlarla devam ettireceğiz. “Tasarrufta Yüksek Performans” mottosuyla tüketicilerimize sunduğumuz EcoMax katkılı motorin ürünümüzde çok büyük bir başarı sağladık. Yeni dönemde de hedefimiz tüm istasyonlarımızda EcoMax’ı tüketicilerimizle buluşturmak olacaktır.
Genel Değerlendirme ve Performans toplantılarımızda bölge müdürlerimiz ve genel merkez ekibimizle madeni yağ ve akaryakıt dışı satışlar alanındaki son gelişmeleri paylaşma şansı da bulduk. Özellikle madeni yağda kendi markamız olan Kadoil Oil Master ile de satış hedeflerimizin çok üzerindeyiz.”dedi.

Marka değerimizi samimiyet üzerine kurduk
Kadoil Yönetim Kurulu Üyesi Fettah Kadooğlu, Genel Değerlendirme ve Performans toplantıları sonrasında devraldığı bayrak yarışında harcadıkları azim ve enerji ile Kadoil’i her geçen gün daha yukarı taşıyacaklarını söyledi. Yönetime yeni dahil olan Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Gündüz ise böyle büyük ve profesyonel bir ekiple çalışacak olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtirken “İç yapımızı her geçen gün daha da sağlamlaştırırken son tüketiciye dokunabilecekleri projelere ağırlık vereceklerini söyledi. Sayın gündüz, rekabetin çok güçlü olduğu akaryakıt sektöründe hedeflerinin sürdürülebilir başarı ve hedef kitlede her zaman tercih sebebi olma yönünde olduğunu, bu nedenle pazarlama iletişimi konusunda yatırımlarına hız vereceklerini açıkladı. Günümüz pazarlama dünyasında geleneksel pazarlama metotlarının artık yeterli olmadığını belirten Sayın Gündüz; “Kadoil iş ortakları ve çalışanlarının yansıttığı samimiyetin müşterilerimizle kuracağımız iletişime de yansıyacağına inanıyorum.” Dedi.

Hızlı aksiyon alabilmenin rahatlığını yaşıyoruz
Bir hafta süren toplantılarda 16 bölge müdürü hazır bulundu. Kadoil Genel Müdür Yardımcısı Sayın Alper Karaeminoğulları’nın da katıldığı toplantılarda bütün bayilerin durumu tek tek değerlendirildi. Sayın Karaeminoğulları; “Biz her zaman öngörülü davranıp satış stratejilerimizi farklı senaryolara uygun hazırladık. İçinde bulunduğumuz dünya heran tetikte olmanız gereken, yolunuzu, hedefinizi hızlıca değiştirebilip günün koşullarına uygun sağlayabilenlerin yaşayabileceği bir hal aldı. Pandemi nedeniyle 2020 yılı için birçok kez strateji değiştirdik. Bayilerimizi de düşünerek esnek koşullar oluşturduk. Yıl boyunca bölge müdürlerimiz ile online platformlarda bir araya gelip durum değerlendirmeleri yaptık. Bu süreçte ertelemeyi düşündüğümüz bir planımız, projemiz hiç olmadı. Yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Biz ülkemize ve bayilerimize her zaman güveniyoruz. Daha önce 3 ayda bir stratejilerimizi değerlendirirken şimdi her ay gözden geçiyoruz. Kendimizi piyasa koşulları ile hızlı güncelleyebilmemiz bize ve bayilerimize olumlu bir hareket alanı sağlıyor.” Dedi.

Genel Değerlendirme ve Performans toplantıları sonrası stres atan Kadoil saha ve genel merkez ekibi Develi’de gerçekleştirilen aksam yemeğinde bir araya geldi.