KADOİL ENERJİ ZİRVESİ’NDE

Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çifçi, Antalya’da gerçekleştirilen 11. Türkiye Enerji Zirve’si kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve sektör temsilcileri ile bir araya geldi. Görüşmede enerji sektörünün daha ileri gidebilmesi adına çözüm yolları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. 

Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve ADER Yönetim Kurulu Üyesi Nergiz Kadooğlu Çifçi, zirvede ayrıca “Türkiye Akaryakıt Piyasası” konulu panelde ADER’i (Akaryakıt Ana Dağıtım Şirketleri Derneği) temsilen açılış konuşması gerçekleştirdi. Türkiye’nin birçok yerinden firmaların bir araya geldiği ve gelenekselleşen 11.Türkiye Enerji Zirvesi’ne kamu ve özel sektör temsilcileri yoğun katılım gösterdi. Türkiye enerji piyasasının en büyük aile buluşması olarak kabul edilen Türkiye Enerji zirvesi, elektrik, doğal gaz, akaryakıt ve LPG piyasalarını tek çatı altında toplayan ilk ve tek organizasyon olarak biliniyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının bünyesinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) destekleriyle düzenlenen zirvede, üç gün boyunca Türkiye ve küresel enerji sektöründeki son gelişme ve trendler ele alındı. Elektrik ve doğalgaz sektörleri olmak üzere, yenilenebilir enerji ve nükleer enerji alanlarına ilişkin önemli konular gündeme getirileceği zirvede, Türkiye’nin enerji ihtiyacına dönük çözümlerin yanı sıra değişen şartlara göre enerji ihtiyacının nasıl giderileceğine dair yöntemlerin neler olacağı da ele alındı. Bu kapsamda 11. Türkiye Enerji Zirvesi’nde yerini alan Kadoil, birçok paydaşı ile bir araya gelerek sektörel anlamda yapılacak yenilikleri ve bunun yanı sıra enerji sektörünü daha ileri taşımanın yollarını görüştü.

TÜRKİYE ENERJİ ZİRVESİ
Türkiye Enerji Zirvesi 2010 yılından itibaren tüm enerji sektörünü bir araya getiren tarafların güncel konuları tartışmasına ortam yaratan, kendine özgü sergi alanıyla firmaların ürün ve yeni teknolojileri tanıttığı, başta elektrik ve doğal gaz sektörleri olmak üzere yenilenebilir enerji ve nükleer enerji alanlarında birbirinden önemli konu ve konukların katılımlarıyla gerçekleştirilmektedir.